Eluterius
  Verknoei je tijd op een nuttige manier!
LOG IN | INFO | BIJSLUITER | CONTACT    
Zoek in deze afdelingen:
Blog     Dagelijkse Zeep     WereldWoordenWeb
Brieven Aan Brigitte     De Verboden Lijst     Kwootjes     Muziekweetjes     Retro

Zoekopties
Links  |  Blog (Est. 2004)  |  Dagelijkse Zeep  |   |  Brieven aan Brigitte  |  De Verboden Lijst  |  Spelletjes  |  Rechts
Verknoei je tijd op een nuttige manier!
De kwootjes van Eluterius
Een greep uit het blog...

Wist je...
...dat het woord sage, "salie" betekent  in het Engels, "zeg"  in het Duits en "wijs"  in het Frans?

· Tof! Meer van dit!

Uit De Verboden Lijst...
Toi Toi Toi!

In de jaren ´80, of misschien zelfs al de jaren ´70 definitief gelanceerd door Ted De Braak.

Heel Vlaanderen keek toen naar de Nederlandse TV omdat hetgene wat op de Vlaamse zenders te zien was doorgaans nog deprimerender was dan het testbeeld.

Ted De Braak was host van een spelletje, en heeft de uitdrukking populair gemaakt. Ze werd gebruikt om iemand geluk toe te wensen.

Het zou stammen van het "afkloppen" (op onbewerkt hout) wat een soort bijgeloof is.

Ook Jos Brink maakte gebruik van deze uitdrukking.

Het lijkt de laatste jaren weer te worden opgevist door Vlaamse radio- en tv-presentatoren en dat is uiteraard zéér betreurenswaardig.


· Ergerlijk! Is er nog meer van dit?

De vraag van vandaag:


···



Respect!
Is anybody out there? 
Aantal personen offline: 986980
Wil je cijfertjes zien?

Wie is er ingelogd?
Niemand!
Muziek 
*Maar waarschijnlijk niet | **Dit aantal is allicht niet juist | THS | CNTCT | TOP |  Materiaal: 2001 - 2023 | www.eluterius.be werd gemaakt door Jormeidt en Walbrik Allochtre